Knygos išleidimą asmeniškai palaimino Michailas Gorbačiovas – tuometinis TSRS Prezidentas.
Gavus iš aukščiausiojo palaiminimą, reikėjo gauti dar šešis leidimus.
Yra septyni cenzūros antspaudai – leidimai knygai spausdinti ir platinti.
Tarsi himnas moteriai, savyje sukaupęs žydinčios gamtos ir jaunystės žavesį.
Ši knyga – tai unikalus reiškinys, pralaužęs sovietinės geležinės cenzūros ledus.
Paroda buvo eksponuojama keletą mėnesių. Ją kasdien lankė per dvidešimt tūkstančių žmonių. Ši knyga ir paroda tapo vienu iš ryškiausių PERESTROIKOS įvykių.
1989 m.
1989 m.
Po parodos atidarymo Maskvoje ir parodžius ją per televiziją populiarioje to meto laidoje „VZGLIAD“, tikrąja prasme prasidėjo parodos šturmas, eilė nusidriekė per du kvartalus. Iškviesta milicija negalėjo suvaldyti žmonių minios. Tuomet buvo iškviesta raitoji milicija. Šis reiškinys neliko nepastėbėtas ir kriminalinių grupuočių. Jie sugebėjo visą parodą pasisavinti ir valdyti jos maršrutus po visą TSRS. Parodoje Tbilisyje (Sakartvelas) tarp grupuočių įvyko susišaudymas.
Sugrįžus į Lietuvą, A. M. Brazauskas reziumavo: „Mūsų pirmąją darbinę išvyką į užsienį švelniai amortizavo Rimanto Dichavičiaus albumas „Žiedai tarp žiedų“. Jie patikėjo, kad komunistai taip pat gali būti žmonės“.
Kiekvienas ryškus įvykis daugeliui pažadina savąją mintį ar jos interpretaciją: “Žiedų“ motyvais Vilniaus dramos teatre buvo pastatytas spektaklis. Kitoje erdvėje buvo suburta pantomimos grupė ir sukurta muzika jai (kompozitorius – Gediminas Rimkus-Rimkevičius), poetė Janina Liniauskienė parašė poemą „Žiedai tarp žiedų“, daugelis fotografų ir leidėjų mėgino pakartoti panašius siužetus. Šiuo metu baigiamas skulptūrinis granito bareljefas KOPŲ RITMUOSE, kuris įsirašys mūsų pajūrio smėlynuose. Vyksta dokumentinio-meninio filmo ŽIEDAI tarp ŽIEDŲ paruošiamieji darbai vienam iš mūsų sudėtingo meto istorinio ir kultūrinio virsmo įvykiui – legendai atminti.
Pirmoji akto nuotrauka, pirmą kartą publikuota spaudoje, žurnale "Nemunas" 1962 m.
@ Visos teisės saugomos